Warm

Day by day I am coming back to reality after wonderful Christmas in Poland. I have to say that such a great time with all my family and surrounding me people I haven't had since a long time ago. Hopefully you had nice holidays as well. Year 2013 I would like to start with something warm and simply. Not from today we know that I like geometrical shapes. Those photos were made during my visit at the museum, I love to search for interesting shapes! 

Dzień po dniu wracam do rzeczywistości po wspaniałych Świętach spędzonych w Polsce. Muszę powiedzieć, że tak pięknego czasu, spędzonego z całą rodziną i otaczającymi mnie ludzmi, nie miałam od dłuższego czasu. Mam nadzieję, że Wasze Święta były równie udane. Rok 2013 chciałbym rozpocząć od czegoś ciepłego i prostego. Nie od dziś wiadomo, że lubię geometryczne kształty. Te zdjęcia zostały wykonane w czasie mojej wizyty w muzeum, uwielbiam odnajdywać ciekawe kształty!


This one is taken at the children's playground. It also has warm colors. /// To zdjęcie jest zrobione na placu zabaw dla dzieci. Również ma ciepłe kolory.

More posts soon :)
Już niedługo więcej postów :)e m i r e l l a

EN: Thank you for visiting my personal blog. Text is bilingual (English and Polish). You can find here posts about photography, painting, video, graphics and things which involve my/others creativity. I am looking forward to your comments and suggestions.

PL: Dziękuję za odwiedzenie mojego osobistego bloga. Tekst jest dwujęzyczny (angielski i polski). Możesz znaleść tutaj posty o fotografii, malarstwie, wideo, grafice i tym, co wiąże się z moją/innych kreatywnością. Na co dzień mieszkam w Finlandii. Z niecierpliwością czekam na Wasze komentarze i sugestie.
 

e m i r e l l a

e m i r e l l a

Total Pageviews /// Liczba odsłon