Greetings / Pozdrowienia

by - 22.1.15

I just finished a small project that has started last Tuesday and I want to share the 'end result' with you. As you know, I am participating in the competition for the Blog of the Year (pl. Blog Roku) in Passion and Creativity section. In addition, I have decided to take part in a photo competition 'I greet #BlogOfTheYear (pl. Pozdrawiam #BlogRoku) because I just love creative chellanges! The competition consists of taking pictures with the words 'Pozdrawiam #BlogRoku' and placing them on social networks: Instagram, Twitter and Facebook.

In addition to photos, I made the video in collaboration with Samuel van Dijk (I'm so thankful for his help!), where you can see how these photos were created. I have to admit that it was a serious challenge due to more than 10° of frost and long distance to walk with a big canvas under my arm ♥. On the other hand, am happy with the results and the fact that I can show to you the beauty that surrounds me, the Finnish nature.  Właśnie skończyłam mały projekt, który rozpoczęłam we wtorek i chciałam podzielić się z Wami efektami końcowymi. Jak już wiecie, uczestniczę w konkursie na Blog Roku w Kategorii Pasje i Twórczość. Oprócz tego zdecydowałam się wziąć udział w konkursie fotograficznym 'Pozdrawiam #BlogRoku', ponieważ uwielbiam kreatywne wyzwania. Konkurs polega na zrobieniu sobie zdjęcia z napisem 'Pozdrawiam #BlogRoku" i umieszczeniu ich na portalach społecznościowych: Instagramie, Twiterze i Facebooku. 

Oprócz zdjęc, zrobiłam również filmik przy współpracy Samuela van Dijka (jestem bardzo wdzięczna za jego pomoc!), w którym można zobaczyć jak owe fotografie powstały. Musze przyznać, że było to nie lada wyzwanie ze względu na ponad 10-stopniowe mrozy i długi dystans do przebycia z wielkim płotnem pod pachą ♥. Z drugiej strony niezmiernie się cieszę z rezultatów i z tego, że mogę pokazać Wam piękno otaczającej mnie fińskiej przyrody. Photos /// Zdjęcia:

Facebook
Twitter
Instagram


Video /// WideoCamera (kamera): Samuel van Dijk
Post production (postprodukcja): Emilia Ewa Kwiatkowska
Music (muzyka): 'Myrtle Avenue' Floating Points
You can support the artist and buy the song here (możesz wesprzeć artystę i kupić piosenkę tutaj): Floating Points


Other /// Inne:Greetings for all of you! /// Pozdrawiam Was Wszystkich!


You May Also Like

4 comments

  1. A great project. Good luck with the competition!

    ReplyDelete
  2. Trzymam kciuki!! Statyczny pejzaż, zimowe barwy i dynamika liter. co tam -10 przy takim słoneczku :-)

    ReplyDelete
  3. Dziękuję bardzo za Wasze komentarze! Cieszę się bardzo, że trzymacie za mnie kciuki :)

    ReplyDelete

Thank you for your comment /// Dziękuję za Twój komentarz

Instagram